Sport.pl

Aktualności

W sobotę do Stawek

• autor: Admin-LKS, 2012-05-17 17:56

Start Stawki śmiało można nazwać zespołem „własnego boiska”. Spośród 16 zgromadzonych dotąd punktów, 13 oczek drużyna ta zdobyła grając u siebie. Na swojej murawie ograli Kujawiaka, Tłuchowię, Lubieniankę, Wiślanin, a ostatnio Orła, zremisowali także z liderującą Jagiellonką i przegrali z Ziemowitem. Choć należy przypomnieć, że mecz z Wiślaninem został zweryfikowany jako walkower dla drużyny z Bobrownik za grę nieuprawnionego zawodnika w Starcie. Natomiast na wyjeździe nasz najbliższy rywal zdobył tylko 3 punkty i to właśnie w meczu z Polonią na boisku w Topólce. Był to dość dziwny mecz, gdyż prowadząc 1-0 do przerwy, przegrywamy ostatecznie 1-5.
     Start Stawki w tym sezonie oddał także 2 mecze bez walki, drużyna ta nie przyjechała do Dobrzynia i niedawno do Tłuchowa. Łącznie startowcy przegrali już 3 mecze walkowerem. Mimo to są na 7 pozycji, nie raz pokazali się z dobrej strony, także w spotkaniach z czołowymi zespołami. Choć na wiosnę zdobyli tylko 4 punkty, to poloniści jeszcze ani jednego. Faworytem meczu w Stawkach będzie gospodarz spotkania.

Na sobotni mecz nasza drużyna pojedzie prawdopodobnie w dość okrojonym składzie (praca, szkoła, kartki). Mimo to celem naszej drużyny musi być zdobycie 3 punktów, dlatego liczymy na pełne zaangażowanie. Jak pokazały tegoroczne sparingi oraz spotkania ligowe, nasz zespól często przegrywa mecze w II połowie, dlatego ważna jest koncentracja do końca. Poważnym problemem w tym roku jest zupełna abstynencja strzelecka naszych zawodników, a żeby wygrywać trzeba strzelać bramki. Od ostatniego zwycięstwa dzieli nas już prawie 230 dni…