Sport.pl

Aktualności

Niespodzianki nie było

• autor: Polonia_Byton, 2012-09-23 18:27

W rozegranym dziś spotkaniu w Osięcinach, miejscowy Ziemowit pokonał Polonię Bytoń 5-1 (3-1). Jedyną bramkę dla Polonistów zdobył kapitan Damian Litka, który dobił strzał Łukasza Kardasza. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartką został ukarany w końcówce Dawid Kardasz.

Skład Polonii:

Pawlak (46' Łąkowski) - R. Sandecki, D. Kardasz (80' cz.k.) Zientara (60' D. Szelągowski), Lewandowski, Wastowski (15' S. Szelągowski) - Danielewski, Ł. Kardasz, Litka (c), Janus (78' Rosiński)  - Ł. Sandecki

Na mecz derbowy zawodnicy Polonii nie musieli się motywować. Zwłaszcza piłkarze pochodzący z Radziejowa, którzy są wychowankami Startu wiedzieli jak ważne jest to spotkanie. Dopisała frekwencja. Trener Robert Kapeliński miał do swojej dyspozycji 16 zawodników. Taktyka to zwarta defensywa oraz kontrataki. Ważnym zadaniem drużyny było zatrzymanie bramkostrzelnych napastników, co jakby nie patrzeć się udało.

Od początku meczu to gospodarze narzucili swoje warunki na boisku i chcieli jak najszybciej zdobyć bramkę. Te ataki przypominały jednak bicie głową w mur a pierwszą dogodną sytuację do zdobycia gola stworzyli sobie Poloniści. Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Dawida Wastowskiego próbował wykorzystać Robert Sandecki, lecz piłka po jego strzale o centymetry minęła lewy słupek bramki Ziemowita. W 15. minucie z boiska musiał zejść kontuzjowany Wastowski, który zwichnął bark i w tej rundzie już go na boisku nie zobaczymy. Miejsce na lewej obronie zajął Sylwester Szelągowski. Gra zaczęła się zaostrzać, głównie po stronie gospodarzy, co spowodowało, że sędzia Daniel Karpiński zaczął wyciągać kartki. W 25. minucie padła pierwsza bramka. Po długim wybiciu bramkarza z Osięcin i błędach w kryciu gola zdobył strzałem przy krótkim słupku niepilnowany Kołodziejski. W 33. minucie na 2-0 podwyższył Tobiasz Rosiak, który na raty pokonał Pawła Pawlaka. Chwilę potem wydawałoby się niegroźny strzał Łukasza Kardasza 'wypluł' Pałczyński, do futbolówki dobiegł Damian Litka i kąśliwym strzałem zdobył bramkę kontaktową. Gdy wydawało się, że piłkarze z Bytonia pójdą za ciosem z pomocą gospodarzom przyszedł arbiter. Po strzale Mariusza Krzemińskiego, piłka odbita od słupka toczyła się po linii bramkowej, po czym została wybita przez Roberta Sandeckiego. Sędzia Daniel Karpiński po chyba telepatycznej konsultacji z asystentem wskazał na środek boiska. Po kilku minutach pierwsza połowa dobiegła końca, a z pretensjami do arbitra poszedł trener, który jednak nie był w stanie nic wskórać.

Od początku drugiej połowy w bramce Polonii pojawił się Damian Łąkowski, który zmienił narzekającego na ból nogi Pawła Pawlaka. Spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy długo utrzymywali się przy piłce. W 60. minucie nastąpiła kolejna zmiana. Kontuzjowanego Krzysztofa Zientarę zmienił Daniel Szelągowski. Nie mając nic do stracenia zaczęliśmy więc grać dwoma napastnikami. 10 minut później Ziemowit zdobył kolejną bramkę. W kuriozalnej sytuacji pod naciskiem Pyczki futbolówkę do własnej bramki wrzucił sobie Łąkowski. W 80. minucie drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Dawid Kardasz, który schodząc z boiska pozdrowił miejscowych kibiców. Chwilę później sędzia Karpiński znów w kontrowersyjnej sytuacji przyznał gospodarzom rzut karny po rzekomym faulu Łukasza Danielewskiego. Pewnym egzekutorem okazał się Rosiak, ustalając wynik spotkania na 5-1. Poloniści grając w '10' stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje. Najpierw w sytuacji sam na sam kolejnym nieudanym lobem popisał się Łukasz Sandecki, a w następnej akcji bardzo mocny strzał Łukasza Kardasza z lewej nogi zatrzymał się na słupku. Po 90. minutach arbiter zakończył mecz, w którym Poloniści ponieśli drugą porażkę w sezonie.

Pozytywy:

- udało się zatrzymać Pyczkę. Nie pograł sobie w tym meczu a swoją frustrację próbował wyładować na Pawle Lewandowski, którego regularnie obrażał (pewnie z wzajemnością), po czym jak dziecko co chwilę żalił się sędziemu. Pińkowski natomiast po kilkunastu minutach z kontuzją opuścił boisko.

- kolejny raz stwarzamy sytuacje i strzelamy bramki.

Negatywy:

- przede wszystkim za dużo błędów, straconych bramek a także kartek (6 żółtych i jedna czerwona) .

- kontuzje. Aż 5. zawodników po meczu narzekało na różnego rodzaju urazy. Najpoważniejszy to oczywiście zwichnięty bark Dawida Wastowskiego, któremu życzymy szybkiego powrotu do pełnej sprawności.