Sport.pl

Aktualności

Błędy w obronie przyczyną porażki

• autor: Polonia_Byton, 2012-10-21 14:21

W dzisiejszym meczu rozegranym w Dębiankach, Polonia Bytoń uległa Lubieniance Lubień Kujawski 1-4 (0-1). Honorową bramkę dla Polonistów zdobył Daniel Szelągowski w 88. minucie. Jest to drugie jego trafienie w obecnych rozgrywkach. Mecz odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych, z powodu dużej mgły była bardzo ograniczona widoczność. Obie drużyny jednak chciały grać, więc arbiter nie widział przeszkód. Trzeba przyznać, że nie zasłużyliśmy na aż taką wysoką porażkę. Gratulujemy jednak gościom zwycięstwa i kolejnych trzech punktów. Na słowa pochwały zasłużyli także sędziowie, którzy w naszym uznaniu marnują się w b-klasie.

Skład Polonii:

Pawlak - R. Sandecki, D. Kardasz, Lewandowski, Zientara, S. Szelągowski (46' D. Szelągowski) - Danielewski, Ł. Kardasz, Litka, P. Jarmusz (65' Rosiński) - Ł. Sandecki

Tego dnia do swojej dyspozycji trener Robert Kapeliński miał 13. zawodników. Zabrakło zawieszonego Damiana Janusa, który ostatnio regularnie występował w pierwsze jedenastce.

Nie najlepiej rozpoczęło się to spotkanie dla zespołu z Bytonia. Już w 6. minucie po prostopadłym podaniu pomiędzy Roberta Sandeckiego a Sylwestra Szelągowskiego do piłki dopadł Dominik Kruger, który pokonał strzałem przy słupku Pawła Pawlaka. Po tej bramce Poloniści zaczęli nieco śmielej atakować. Dobrą sytuację miał Łukasz Sandecki, lecz piłka po jego strzale z 16. metrów poszybowała tuż nad poprzeczką. Po kilkunastu minutach dobrej, wyrównanej gry stroną przeważającą znów byli goście. W 30. minucie kapitalną interwencją po strzale jednego z rywali popisał się Paweł Pawlak. Pierwsza połowa zakończyła się bez celnego strzału na bramkę Lubienianki przy wyniku 0-1.

Zdecydowanie bardziej atrakcyjna dla oka była druga odsłona meczu. Po przerwie za swojego brata na boisku zameldował się Daniel Szelągowski. Poloniści od początku ruszyli na rywala nie mając nic do stracenia i niestety znów szybko zostaliśmy skarceni przez przeciwnika. W 54. minucie drugą bramkę w meczu zdobył Dominik Kruger po dośrodkowaniu z lewego skrzydła przy biernej postawie bloku defensywnego. Gospodarze dalej jednak dążyli do odwrócenia losów spotkania. Przejęliśmy inicjatywę, podczas gdy goście groźnie kontratakowali. I tak w 64. minucie kolejną bramkę zdobyli piłkarze z Lubienia Kujawskiego. Po prostopadłym podaniu sytuacji sam na sam nie zmarnował Albert Pawlak, który pokonał Pawła Pawlaka. Nie wzruszeni takim obrotem sprawy do ataków znów ruszyli Poloniści. W ofensywie brylował Łukasz Kardasz, który po indywidualnych akcjach stworzył sobie kilka naprawdę dobrych okazji do zdobycia gola, jednakże żadnej z nich nie potrafił wykorzystać. Co nie udało się nam, powiodło się przyjezdnym. W 85. minucie bramkę na 0-4 zdobył Patryk Olczak. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, w końcu honorową bramkę zdobyli gospodarze. Po niezbyt udanym zagraniu w pole karne Roberta Sandeckiego, fatalny błąd popełnił bramkarz Lubienianki, filigranowy Krystian Kacprzyk. Do piłki dopadł Daniel Szelągowski, umieszczając futbolówkę w pustej bramce.

POLONIA BYTOŃ 1 - 4 KS LUBIENIANKA