Sport.pl

Aktualności

Porażka w Brześciu

• autor: nexes77, 2009-08-02 21:19
Polonia Bytoń przegrała w niedzielnym pojedynku z drużyna Łokietka Brześc Kujawski 2 do 5 (2-3). Dużą rolę na poziom widowiska miała dziś pogoda, która doskwierała obu ekipom.
Pierwsza bramka w meczu zostaje strzelona przez nasza drużynę, która w tej części gry jeszcze nawiązuje walkę z rywalem. Autorem bramki jest Rafał Jarmusz, a asystuję mu Michał Dzierżawski. Niestety kolejne trzy bramki strzela rywal, który bezlitośnie wykorzystuje nasze błędy w kryciu. Poloniści strzelają do przerwy jerze kontaktową bramkę, która jak się później okazało była ostatnią w tym meczu. Po akcji lewym skrzydłem na bramkę uderza Waldemar Klonowski, który trafia piłką w rywala tak szczęśliwie że piłka wpada do bramki. Do przerwy mamy jeszcze okazję wyrównać, ale akcja Michała Dzierżawrkiego kończy się kilkanaście metrów prze bramką, ponieważ brakuje osoby, która zamknęła by strzałem całą tą akcje. W drugiej połowie rywal osiąga wyraźną przewagę, a my ograniczamy się do kilku akcji, które i tak nie są wstanie zagrozić bramce rywala. Najbliżej strzelenia bramki jest Dawid Stępiński, ale strzał z kilkunastu metrów trafia prosto w ręce bramkarza. Chwilę później nasz zawodnik opuszcza boisko, a powodem jest uraz kolana, który nie pozwala Stępińskiemu grać dalej. Drużyna Łokietka strzela w drugiej połowie dwie bramki, które dają wynik końcowy 5 do 2 i zasłużenie wygrywa ten mecz. Mecz, w którym większość naszych zawodników nie potrafiła wytrzymać kondycyjnie tego spotkania. Morze powodem braku sił był ostatni mecz, który graliśmy w piątek. Obie drużyny zagrały dziś fer, a więc w tej kwesti nie mam co napisać z czego się zresztą bardzo cieszę.

W meczu zagrali; Dobrzycki, Słomczewski - Wódkowski, Dybalski Ł, Krzyżański, Pasturczak, Litka, Lewandowski, Danielewski, Stępiński, Dybalski D, Polak A, Kiciński, Klonowski oraz Dzierżawski, w składzie zabrakło podstawowego bramkarza Roberta Stępińskiego oraz Mateusza Polaka.

Najbliższy trening we wtorek o 18, a za tydzień ostatnie spotkanie kontrolne przed sezonem, w którym dojdzie po kilku latach przerwy do spotkania derbowego z drużyną Tęczy Topólka.