Sport.pl

Aktualności

Pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie

• autor: mariusz1986/kiciak1986, 2010-09-26 11:57

Polonia Bytoń wygrała na wyjeździe 2-1 (1-0) ze Startem Stawki. Tym samym zła passa została wreszcie przełamana, a nasza drużyna zdobyła 3 punkty. Było to jednocześnie pierwsze zwycięstwo Polonii od ponad 3 miesięcy.

kiciak1986;

Poloniści w rozgrywkach B klasy w tym sezonie nie zachwycali, do soboty udało się im uzbierać jedynie jeden punkt w meczu z Lubienianką Lubień kujawski. W sobotę w Stawkach Polonię podejmowała drużyna Startu, która w ostatnim czasie również nie zachwycała lecz była faworytem tego meczu. Mecz ten udało się wygrać 1-2 po bramkach Lesława Wudkowskiego oraz Artura Cypriańskiego. To ważne trzy punkty dzięki którym Polonia wspięła się o kilka pozycji w górę w tabeli w której po 4 kolejce zajmowała ostatnie miejsce.

Miejmy nadzieje że to zwycięstwo nie będzie jedynym i do końca rundy jesiennej jeszcze wielokrotnie uda nam się zwyciężyć.

mariusz1986;

Spotkanie te Polonia wygrała zasłużenie, za czym przemawia choćby większa ilość stworzonych sytuacji, z których oddano bądź można było oddać strzał na bramkę przeciwnika. Należy jednak pamiętać, iż nie był to mecz na szczycie, ale konfrontacja drużyn z dolnej części tabeli ligowej.

Pierwszą bramkę zdobył Leszek Wódkowski (który zagrał swój pierwszy mecz po dłuższym okresie przerwy) po strzale z głowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Natomiast gospodarze nie pokazali zbyt wiele w tej połowie. Drugą bramkę dla Polonii, już w drugiej połowie spotkania, strzelił Artur Cypriański. Zawodnik ten miał również jeszcze jedną dogodną sytuację, której jednak nie wykorzystał, a skutecznie interweniował wówczas bramkarz Startu. Prowadząc 2-0 Polonia zaczęła grać nazbyt pasywnie na co złożyły się przede wszystkim dwa czynniki - chęć utrzymania korzystnego wyniku poprzez skupienie się na obronie, a także nienajlepsza kondycja fizyczna większości zawodników Polonii. Ostatni kwadrans meczu należał do gospodarzy, którzy coraz śmielej atakowali. W okresie tym coraz częściej dochodziło do fauli, a sędzia główny niezupełnie panował nad sytuacją na boisku, co można też w jakimś stopniu tłumaczyć „okrzykami” skierowanymi w stronę arbitra przez miejscowych kibiców. W końcu po zamieszaniu kilkanaście metrów od naszej bramki Start zdobył kontaktowego gola, który ostatecznie okazał się tylko honorową bramką dla gospodarzy.

Skład Polonii:   R. Stępiński – L. Wódkowski, Ł. Dybalski, B. Dybalski, D. Janus, P. Lewandowski, D. Litka, W. Klonowski (`80 M. Dzierżawski), Ł. Danielewski, A. Cypriański, M. Ładziński

Na ławce pozostali: P. Słomczewski, M. Polak

Za tydzień (3 października) Polonia podejmować będzie na własnym boisku Start II Radziejów. Można się spodziewać trudnego spotkania, które miejmy nadzieje zakończy się naszym zwycięstwem.

Dlatego przypominam, iż treningi odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 17:00 !!!