Sport.pl

Aktualności

Piast - Polonia 4-2 (1-2)

• autor: admin, 2011-02-26 19:55

Polonia Bytoń przegrała w Bądkowie z miejscowym Piastem (A-klasa) 4-2, mimo iż to goście prowadzili już 2-0. W drugiej połowie Polonia nie utrzymała korzystnego wyniku i ostatecznie to gospodarze wyszli zwycięsko z tego sparingu

Pierwszą połowę meczu można uznać za udaną dla Polonii, choć prowadzenie w meczu mógł objąć Piast, gdy po strzale jednego z zawodników gospodarzy piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie spadła szczęśliwie dla nas na linię bramkową. Po około pół godziny gry pierwszą bramkę w meczu strzelił Artur Cyprjański, który wykorzystał górne podanie od Łukasza Danielewskiego. Po kilku minutach padła kolejna bramka dla Polonii - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka przeleciała nad obrońcą i bramkarzem, a następnie gola strzelił Mariusz Dzierżawski. Natomiast Piast Bądkowo zdobył bramkę kontaktową i jednocześnie „do szatni” po rzucie karnym, który zbyt pochopnie zagwizdał sędzia w sytuacji, gdy przewrócił się zawodnik gospodarzy. Nie zabrakło też szczęścia Piastowi później, gdyż po wykonanym rzucie karnym piłka trafiając w słupek odbiła się od naszego bramkarza i wpadła do bramki.

Niestety II połowa rozpoczęła się fatalnie dla nas, gdyż przy prowadzeniu 2-1 straciliśmy dwie bramki w odstępie niespełna 5 minut, a kolejną zawodnicy Piasta dorzucili po około 10-15 minutach – tym samym ustalili wynik spotkania. Zwłaszcza te dwie pierwsze bramki II polowy wpadły po niefortunnych interwencjach naszych zawodników i zamieszaniu w polu karnym, co wykorzystała drużyna z Bądkowa. Jedna z tych bramek wpadła całkowicie przypadkowo, gdyż zawodnik Piasta został nabity przez jednego z naszych piłkarzy piłką, która następnie wleciała do bramki. Piast nie potrafił natomiast zakończyć golem innych zdecydowanie bardziej groźnych akcji. Z kolei Polonia miała jeszcze kilka okazji do strzelenia bramki kontaktowej. Wydawało się, że gol wpadnie po strzale Mateusza Polaka (głową) po dośrodkowaniu M. Dzierżawskiego, ale bramkarz w ostatniej chwili strącił zmierzającą pod poprzeczkę piłkę palcami dłoni. W innej sytuacji okazję do strzelenia gola miał także m.in. Ł. Danielewski. Ale już do końca meczu mimo starań nie udało się „polonistom” strzelić bramki.

W meczu zagrało 3 nowych zawodników: Dawid Kardasz, Kamil Stępień, Dawid Rosiński.

Polonia: R. Stępiński – D. Janus, D. Kardasz, K. Stępień, P. Lewandowski, P. Jarmusz, R. Woźniak, D. Dybalski, M. Ładziński, D. Orlikowski, A. Cyprjański  oraz  Ł. Danielewski, M. Dzierżawski, R. Jarmusz, M. Polak, B. Dybalski, D. Rosiński